Výživové údaje na 100g

  • Energia 1067 kJ/ 255 kcal
  • Tuky 14g
  • Z toho nasýtené mastné kyseliny 0,4g
  • Sacharidy 21g
  • Z toho cukry 0,3g
  • Vláknina 3g
  • Bielkoviny 9g
  • Soľ 2g

Hummus

Najobľúbenejšia nátiekra Blízkeho východu – náš domáci Hummus je nielen chutný, ale aj plný živín. Táto lahodná nátierka je vyrábaná z vareného cíceru, sezamovej omáčky, dochutená citrónom a soľou.

Cícer je bohatý na vlákninu, bielkoviny a rôzne vitamíny a minerálne látky. Cícer je dobrým zdrojom stráviteľnej vlákniny, ktorá pozitívne vplýva na trávenie, pomáha regulovať hladinu cukru v krvi. Keďže má vláknina vysoký sýtiaci efekt a nízke množstvo kalórii, pomáha aj v regulácii hmotnosti. Vláknina v strukovinách pomáha regulovať aj cholesterol a pri pravidelnej konzumácii strukovín tvorí prevenciu pred vznikom srdcovo-cievnych ochorení.

Cícer je rastlinný zdroj bielkovín, vďaka čomu je vhodný pre vegetariánov, vegánov, ale aj pre ľudí s alergiou na kazeín a laktózovou intoleranciou. Bielkoviny sú nevyhnutné pre opravu tkanív, imunitnú funkciu a celkové zdravie tela.

Tahini sa vyrába zo sezamových semienok a je bohatým zdrojom zdravých tukov, vitamínov a minerálnych látok. Sezamové semienka majú vysoký obsah mononenasýtených a polynenasýtených tukov, vrátane omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ktoré pri vyváženom stravovaní podporujú celkové zdravie obehového systému a tým aj srdca. Tahini obsahuje vitamíny ako vitamín E a vitamíny B, ako aj minerálne látky vápnik, horčík a železo.

Olivový olej je základom stredomorskej stravy a ponúka rôzne zdravotné výhod. Je bohatý na mononenasýtené tuky, najmä kyselinu olejovú, ktorá je spojená so zdravím srdca a zníženým zápalom. Taktiež obsahuje antioxidanty, ako je vitamín E a polyfenoly, ktoré majú potenciálne ochranné účinky proti chronickým ochoreniam.

Kde si môžete kúpiť náš Hummus?

Naše produkty nájdete vo všetkých prevádzkách YEME na Slovensku

Kde nájdete naše Bistro?

Otváracie hodiny

Pondelok - Utorok Zatvorené
Streda - Piatok 11:00 - 21:00
Sobota 12:00 - 21:00
Nedeľa 12:00 - 19:00
Návrat hore