Výživové údaje na 100g

  • Energia 1000 kJ/ 239 Kcal

  • Tuky 20g

  • Z toho nasýtené mastné kyseliny 3g

  • Sacharidy 8g

  • Z toho cukry 2g

  • Vláknina 3g

  • Bielkoviny 6g

  • Soľ 2g

Baba Ganoush

Táto chutná krémová nátierka sa pripravuje z pečeného baklažánu, tahini omáčky a cesnaku.
Baba Ganoush je síce niekedy v tieni známej nátierky Hummus, ale keď ho ochutnáte zistíte, že si získa vašu pozornosť.

Baklažán je zelenina, ktorá obsahuje antioxidanty ako antokyány a nasunín (názov bioaktívnejlátky), ktoré pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom a môžu mať protizápalové účinky. Vláknina a draslík v baklažáne môžu prispieť ku kardiovaskulárnemu zdraviu tým, že podporujú zdravé hladiny krvného tlaku. Baklažán obsahuje aj vlákninu, ktorá pomáha pri trávení a podporuje pravidelné vyprázdňovanie.

Tahini sa vyrába zo sezamových semienok a je bohatým zdrojom zdravých tukov, vitamínov a minerálnych látok. Sezamové semienka majú vysoký obsah mononenasýtených a polynenasýtených tukov, vrátane omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ktoré pri vyváženom stravovaní podporujú celkové zdravie obehového systému a tým aj srdca. Tahini obsahuje vitamíny ako vitamín E a vitamíny B, ako aj minerálne látky vápnik, horčík a železo.

Olivový olej je základom stredomorskej stravy a ponúka rôzne zdravotné výhody.Olivový olej je bohatý na mononenasýtené tuky, najmä kyselinu olejovú, ktorá je spojená so zdravím srdca a zníženým zápalom. Taktiež obsahuje antioxidanty, ako je vitamín E a polyfenoly, ktoré majú potenciálne ochranné účinky proti chronickým ochoreniam.

Cesnak nielen dodáva chuť, ale má aj potenciálne zdravotné benefity. Cesnak bol skúmaný pre svoje potenciálne imunitné a antimikrobiálne vlastnosti. Konzumácia cesnaku môže prispieť k zlepšeniu zdravia srdca tým, že podporuje zdravé cievy a hladinu cholesterolu.

Kde si môžete kúpiť náš Baba Ganoush?

Naše produkty nájdete vo všetkých prevádzkách YEME na Slovensku

Kde nájdete naše Bistro?

Otváracie hodiny

Pondelok - Utorok Zatvorené
Streda - Piatok 11:00 - 21:00
Sobota 12:00 - 21:00
Nedeľa 12:00 - 19:00
Návrat hore